Online Fidan Satış Mağazası - Tesbih Çiçeği (Senecio Rawleyanus)

Tesbih Çiçeği (Senecio Rawleyanus)

Satışa sunulan ürünümüz kendi üretimimiz olup askılı saksıda 1.7 lt’lik saksıda yetişkin bitkidir.Fotoda kendisine ait orijinal görüntüsü ve son halidir.

35,00 TL

  • Açıklama
  • Yorumlar (0)

Açıklama

Yurdumuzda tesbih çiçeği, inci tanesi, boncuk dizisi, timsah gözü gibi adlarla tanınan  ‘senecio rowleyanusum’ papatyagiller ( Asteraceae )  familyasındandır. Çok yıllık olup  otsu ve  sukulent bir bitkidir. Anavatanı Güney Afrika’nın kurak kısımlarıdır.Yaprakları bezelye taneleri şeklinde yuvarlak ve etlidir, uç kısmı sivridir.  Papatya şeklindeki beyaz  çiçekleri uzun saplı ve uzun ömürlüdür, kokusu karanfil çiçeğine benzer.Ilıman iklimlerde yetişen tesbih çiçeği yarı gölge, aydınlık ve  havadar yerleri sever.
Fazla güneş bitkinin yapraklarına zarar verir, çok gölgede kalırsa bitki cılızlaşır. Dondurucu olmamakla beraber  soğuğu sever. Tüm sukulent bitkiler gibi, kumlu geçirgen  toprakları yeğler.  Toprağı kurudukça sulanmalıdır. En güzel asma saksılarda olur, ayrıca kaya bahçelerinde yer örtücü olarak yetiştirilir.  Bitki sürünürken yeni kökler salarak güçlenir. Fazla uzayan gövdesi ve dallarına, ara sıra budanarak form verilmelidir. ( Kesilen dallar yeni bir bitki elde etmek için  kullanılabilir, yapraktan üremez.)

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.


“Tesbih Çiçeği (Senecio Rawleyanus)” için yorum yapan ilk kişi siz olun